top of page

ЗВЕРНЕННЯ РАДИ БІЗНЕС-ОМБУДСМЕНА

  • Фото автора: Максим Осадчий
    Максим Осадчий
  • 12 жовт. 2022 р.
  • Читати 3 хв

Оновлено: 15 лист. 2022 р.

Щодо проєкту наказу МВС, Міносвіти,

Мініфраструктури, Мінекономіки

«Про затвердження Змін до Вимог до закладів, що

проводять підготовку, перепідготовку і підвищення

кваліфікації водіїв транспортних засобів, та

кваліфікаційних вимог до спеціалістів, які здійснюють

таку підготовку»


Завантажити та ознайомитись з листом Ви можете нижче


Шановний Денисе Анатолійовичу!

Дозвольте висловити Вам свою повагу та звернутися з наступним.


26.11.2014 Кабінетом Міністрів України, Європейським банком реконструкції та розвитку, Організацією економічного співробітництва та розвитку та провідними вітчизняними бізнес асоціаціями була створена Рада бізнес-омбудсмена (надалі – «Рада»). Рада має статус постійно діючого консультативно-дорадчого органу при Кабінеті Міністрів України, метою якого є сприяння прозорості діяльності органів державної влади, запобігання корупційним діям або іншим порушенням законних інтересів суб’єктів підприємництва.


Згідно з пп. 3 п. 4 Положення про Раду бізнес-омбудсмена, схваленого постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 № 691, одним з основних завдань Ради є надання органам державної влади рекомендацій щодо забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері підприємницької діяльності з метою її вдосконалення та поліпшення умов провадження підприємницької діяльності, запобігання корупційним діянням та/або іншим порушенням законних інтересів суб’єктів підприємництва.


Нещодавно до Ради надійшла низка звернень від автомобільних шкіл з різних регіонів України, ГО «Українська асоціація автошкіл», а також від урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», які стосувалися одного предмета – зауважень до спільного міжвідомчого проєкта наказу МВС, Міносвіти, Мініфраструктури, Мінекономіки, що його було оприлюднено на веб-порталі МВС 29.08.2022 з можливістю громадськості надати зауваження і пропозиції у письмовому вигляді протягом місяця з дати оприлюднення.


Раді відомо, що суб’єктами звернення до останньої у встановлений строк на адресу розробників проєкта було надіслано численні суттєві зауваження, які зводилися, серед іншого, до наступних пропонованих проєктом новел та/або змін:

1. Проведення масової акредитації (переакредитації) автошкіл у контексті актуалізації вимог до майданчиків;

2. Забезпечення доступності інфраструктури для інвалідів та інших маломобільних груп населення в автошколах (без урахування специфіки підготовки таких груп населення);

3. Проходження на платній основі технічного обстеження будівель і споруд відповідними фахівцями;

4. Формування вимог щодо відповідності інфраструктури автошкіл вимогам ДБН;

5. Уніфікації вимог до майданчиків автошкіл, запровадження нових технічних вимог до них (деякі з яких є неконкретними або надмірними), нерелевантності посилання на положення ДСПТО 8321.01.00.60.21-2012 та ДСПТО 8322.01.00.60.24-2012 при визначенні вимог до площі, покриття майданчиків;

6. Збереження непотрібних та застарілих вимог до матеріально-технічної бази і документації автошкіл.


Крім того, у своїх зверненнях, із відповідним обґрунтуванням, зацікавлені суб’єкти наголошують на тому, що проєкт не відповідає зобов'язанням України в сфері євроінтеграції та праву ЄС, а також, у разі прийняття у відповідній редакції, спричинить надмірні витрати автошкіл, суттєво більші за ті, що зазначаються у аналізі регуляторного впливу та М-Тесті зокрема.


Рада, зі свого боку, не втручається власне у процес формування розробниками проєкту політики у відповідній галузі. Натомість, в умовах триваючого воєнного стану та обраного вектора на євроінтеграцію, Рада розраховує, що викладеним зауваженням і пропозиціям у подальшій роботі над проєктом буде приділена ретельна увага для недопущення прийняття непослідовного галузевого регуляторного акта із недоцільними положеннями, викладеними неоднозначно для розуміння осіб, які повинні будуть виконувати відповідні вимоги, та попередження порушень прав і законних інтересів добросовісних учасників ринку.


Відповідно, на даному етапі Рада закликає забезпечити дотримання принципів державної регуляторної політики, визначених у ст. 4 профільного Закону України № 1160-IV від 11.09.2003, в аспектах доцільності, адекватності, збалансованості та прозорості пропонованих змін, а також належним чином ідентифікувати й усунути корупціогенні фактори, про які зазначається у зверненнях заінтересованих осіб.


Керуючись:

1. Меморандумом про взаєморозуміння для української антикорупційної ініціативи від 12.05.2014, та

2. Положенням про Раду бізнес-омбудсмена, схваленого Постановою Кабінету Міністрів України № 691 від 26.11.2014,

ПРОШУ:

- Звернути увагу на викладені зауваження і пропозиції та під Вашим головуванням, у діалозі із заінтересованими сторонами та із урахуванням усіх обставин, віднайти збалансоване рішення при подальшій роботі над проєктом наказу МВС, Міносвіти, Мініфраструктури, Мінекономіки «Про затвердження Змін до Вимог до закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, та кваліфікаційних вимог до спеціалістів, які здійснюють таку підготовку».

У разі виникнення будь-яких запитань у зв’язку із вищенаведеним, будь ласка, звертайтеся до інспектора Ради бізнес-омбудсмена Василя Сухового (тел.: (050) 428-79-78, email: vasyl.sukhovyi@boi.org.ua).


Додатки:

Копія листа № ТАС-26 від 27.09.2022


З повагою,

Заступниця бізнес-омбудсмена Тетяна Коротка

Comments


bottom of page